Janoska Ensemble, Cemal Reşit Rey'de konser verecek

Alışılmış yaylı çalgılar dörtlüsü kalıplarının dışına çıkarak kendi stilini ortaya koyan Janoska Ensemble, 23 Aralık akşamı, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda! Topluluk kendi bestelerinin yanı sıra cazdan klasiğe, poptan tangoya uzanan özgün bir repertuvar ile müzikseverlerle buluşacak.

Üç Kardeş Bir Enişte’den Ortaya Çıkan “Janoska Stili”

Janoska Ensemble; Bratislava’lı Ondrej (keman), Frantisek (piyano) ve Roman (keman)Janoska kardeşlerin, Konstanz doğumlu enişteleri Julius Darvas (kontrbas) ile bir araya gelerek oluşturdukları sıra dışı bir topluluk.

Enstrümanlarındaki virtüöziteleri ile uluslararası yarışmalarda ayrı ayrı birçok ödüle layık görülen topluluk üyelerini bir araya getiren sadece aile bağları değil paylaştıkları yenilikçi ve yaratıcı müzik vizyonları.

Topluluk, “Janoska Stili” olarak ün yapmış yorumu ve repertuvarı ile Carnegie Hall, Sydney Opera Evi, Londra Royal Albert Hall, Berlin Filarmoni ve Viyana Musikverein’ın konuğu oldu.

B.B. King’den Felicity Lott’a Ünlü İsimlerle Aynı Sahnede

Janoska Ensemble Amerika’da 'King' lakabını taşıyan üç büyük Blues sanatçısından biri olan B.B. King, caz vokalisti Bobby McFerrin, flamenko müziğinin en önemli gitaristlerinden Paco de Lucia ve ünlü İngiliz soprano Felicity Lott gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaştı.

Hollywood Viyana’da ve Rojo Tango projelerinde yer alan Janoska Ensemble; Lalo Schifrin, David ve Randy Newman gibi bestecilerin beğenisini kazandı. Salzburg Festivali, Düsseldorf Tonhalle ve Viyana Devlet Operası’nda dinleyicilerle buluştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir