Theta Healing Nedir?

Ülkemizde son zamanlarda duyulmaya başlayan Theta Healing, Reyhan İldaş tarafından uzun zamandır uygulanmakta.


Theta Healing  Nedir?

İnsanlar ister istemez hayatı boyunca bulunduğu ortamlardan bilinçaltına pek çok gerekli gereksiz öge alıyor. Bu ögeler sizi mutlu edecek hatıralara dönüştüğü gibi mutsuz, hüzünlü, öfke ve nefret gibi negatif duygulara da dönüşebiliyor. Tabii bu duruma hiçbirimiz engel olamıyoruz. Zamanla da bilinçaltımızdaki duyguları deneyimlemek zorunda kalıyoruz. Bu duyguların çoğu hayatımız boyunca deneyimlediğimiz olaylardan kaynaklı olsa da bir kısmı da atalarımızın DNA’sı ile hayatımıza aktarılıp DNA’mızda yer edinebiliyor. Bilinçaltımız zihnimizin %80’lik önemli bir alanını oluşturduğu için yer edinen duyguları rahatça hatırlayabiliyoruz. Bilinçaltımızda gerekli gereksiz olan tüm detaylar depolandığı için belli bir noktada artık ihtiyacınız olmayan bilgiler bile ortaya çıkabilir. İşte bu noktada bazı zamanlar geçmişteki kötü tecrübelerimizin ve anılarımızın hafızamızda yer edinmesinden rahatsız olup, onlardan kurtulmak isteyebiliriz. Bunu sağlayabilecek güçlü ve kolay uygulanabilir bir terapi yöntemi var; Theta Healing.

Theta Healing terapisini, Viana Stibal kansere yakalanması ve bu süreci kendi kendine uyguladığı meditasyon yöntemleri ile içsel huzura ermesi sonucu bulmuştur. Daha sonra bu terapiyi yakın çevresi etrafından deneyip olumlu dönüşler aldığını fark edince de dünyaya açılıp terapinin öncüsü olarak adını duyurmuştur. Theta ismini beyindeki Teta dalgalarından alır ve bir nevi dua ederek evrenin enerjisiyle bütünleşmektir. Theta Healing bilinçaltına direkt etki eden bir yöntem olduğu için bilinçaltımızda kalan bilgilere ulaşıp istenilene göre iyileşme terapisi uygulanır. Terapinin en önemli etkisi o anda gerçekleşmesi ve geri bildirimi anda alabiliyor olmanız. Theta Healing ile bilinçaltınızdaki inançları, bilgileri, kötü olayları iyileştirme yapılabileceği gibi terapi geçmişteki yakınlarınızla iletişim kurabilme imkanı da sağlıyor. Böylelikle kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissediyor olacaksınız. Theta ile DNA’nızda yer edinen sırları ortaya çıkarıp bilmediğiniz yeteneklerinizi keşfetmeniz de mümkün. Terapi duygularınızın benliğinizde nasıl yer ettiğini, sizi nasıl etkilediğini de ortaya çıkararak size sunacaktır.

Theta Healing ile bilinçaltı temizliği, öncelikle uzman bir kişiyle görüşme sağlayarak başlar. Uzman bilinçaltınızda yer edinen sizin rahatsız olduğunuz konuları gün yüzüne çıkararak Theta Healing yöntemleri ile temizlemeye çalışır. Mekanda siz ve Theta Healing uzmanı yalnız olacağından rahatça kendinizi anlatmanız ve duygularınızı ortaya çıkarmanız da kolay olacaktır. Uzman bilinçaltınızdaki istemediğiniz duygu ve hatıralara ulaşarak Theta Healing ile bilinçaltı temizlemesini en iyi şekilde yapabilecektir ya da sizin istekleriniz doğrultusunda iyileştirme yaparak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Ülkemizde son zamanlarda duyulmaya başlayan Theta Healing, Reyhan İldaş tarafından uzun zamandır uygulanmakta.

Theta Healing Eğitimi

Reyhan İldaş, Theta Healing uygulayıcısı olduğu gibi, üst seviye Science sertifikasyonlarına sahip ThetaHealing lisanslı sayılı eğitmenlerinden biridir.