MİM yayın hayatına başlıyor

Yapımcılığını Lacivert Film’ in üstlendiği santralistanbul Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM, 24 Eylül 2020 tarihinde, saat 20.00'da TRT2'de yayın hayatına başlıyor.


MİM yayın hayatına başlıyor

Hep içinde olduğumuz ama neredeyse hiç konuşmadığımız mimarlıklar üzerine alabildiğine geniş çaplı ve birlikte düşünebilmeyi sağlayan söyleşilerle herkes için yeni nesil bir program “MİM"

Yapımcılığını Lacivert Film’ in üstlendiği santralistanbul Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM, 24 Eylül 2020 tarihinde, saat 20.00'da TRT2'de yayın hayatına başlıyor. Programı hazırlayan ve sunan Nevzat Sayın’ın ilk konuğu, mimarlığı yapmanın ve öğretmenin yanı sıra mimarlığın ne, mimarın kim olduğu hakkındaki konuşmaların da eleştirmeni olarak Abdi Güzer. 

Program yayın hayatına, arka arkaya yayınladığı iki anı kitabıyla kendi tarihinin yanısıra Türkiye mimarlığını da anlatan bir tarihçi olarak Doğan Tekeli,  genç kuşak mimarların çok yönlü başarılı temsilcisi olarak Buşra Al, Masalsı mimarlıkların başarılı anlatıcısı olarak Ömer Selçuk Baz, mimarlık eğitiminin nitelikli  kurumlarla geliştirilebileceğinin kanıtı olarak Arda İnceoğlu, geleceğin mimarlığına doğru uzanan, teknolojik altyapısı yüksek mimarlıkların tasarımcısı olarak Melike Altınışık, hem doğru hem güzel mimarlık nesnelerinin tasarımcısı olarak Hakan Demirel ile her hafta perşembe saat 20.00'de  TRT2'de yayınlanarak devam edecek. 

Program dekoru ise  tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.