Kombinin Basıncı Neden Yükselmiyor?

Kombi basıncı düşmüş ise yapacağınız çok basit bir müdahale ile kombinizin basıncını yükseltebilirsiniz.


Kombinin Basıncı Neden Yükselmiyor?

Kombilerde basınç seviyesinin düşük olması en az yüksek olması kadar hem kombi arızalarına yol açma riski hem de kullanım güvenliği riskleri açısından önemli bir konudur. Bu nedenle de Vaillant Kombi Servisi uzmanlarımız, kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Özellikle kombinin performans sorunları yaşamasına, çeşitli teknik arızaların meydana gelmesine ve kullanıcı güvenliğini riske etmesi gibi olasılıkları taşımaktadır. Bu nedenle de kombinizin basınç seviyesi düşüş yaşamış ise mutlaka pratik bir müdahale ile kombinizin basınç seviyesini ideal seviyelerine çıkartmalısınız. Bu doğrultuda da kombinizde basınç seviyesi 1 bar ile 1.5 bar aralığında olması gerekirken, 1 bar altında ise kombiniz için ciddi bir risk söz konusudur.

Kombi Basın Nasıl Yükseltilir?

Kombi basıncı düşmüş ise yapacağınız çok basit bir müdahale ile kombinizin basıncını yükseltebilirsiniz. Ancak Baymak Kombi Servisi uzmanlarımız, kombi basıncı yükseltme işlemi için son derece hassas şekilde işlem gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. Buna göre kombinizde su basınç seviyesini ideal seviyesi 1-1.5 bar bandına çıkartabilmek için;

Kombinizi tamamen kapatın,

Kombinizin alt kısmında bulunan tesisat borularından ikinci boruyu takip edin,

Kombinizin alt kısmında plastik sağlı vanayı sol yönde çevirin(kombinizin içinden su sesi gelmeye başlar),

Kombinizin basınç göstergesindeki ibre 1.5 bar seviyesinin birazcık üzerine çıkmasıyla birlikte vanayı sağ yönde çevirerek, kapatın.

Son olarak kombinizi açın,

İşlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Demirdöküm Kombi Servisi uzmanlarımız, bu şekilde basınç yükseltme işlemlerinde bar göstergesindeki ibrenin 1.5 ile 2 bar aralığına kadar çıkartılmasını tavsiye ediyor. Çünkü kombi ilk çalışma performansı ile birlikte gerçekleştireceği boşalım ile birlikte yeniden bar seviyesinin 1 ile 1.5 bar aralığına inmesini sağlar. Aksi halde kombiyi çalıştırdığınızda ibre yeniden 1 bar seviyesinin altına düşebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması açısından uzman personellerimiz tarafından bu tip bir uyarı gerçekleştiriliyor. Kombinizin basınç gösterge panelinde arıza meydana gelmiş olmasından hatalı basınç seviyesi gösteriyor ise bu işlem için sadece profesyonellerce müdahale edilebilir. Böylelikle kombinizdeki teknik parça sorunu içinde kaliteli çözümler sağlanmış olur.