Nova Norda kimdir?

Nova Norda kimdir? İşte Nova Norda hayatı...


Nova Norda kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji + Film mezunu; müzisyen, reklamcı ve medya uzmanı olan Nova Norda, Şubat 2018 de yayımladığı ilk teklisi “Çıktım Bi Yola” ile kurumsal kariyerini bırakarak müzik dünyasına kararlı bir adım attı. Kısa sürede şarkıları, rengarenk kişiliği, dinleyicilerle kurduğu güçlü iletişim ile büyük yol kat eden sanatçı birer ay arayla “Dinozorlar”, “Boşver!” teklilerini yayımladı.

Eylül 2018’de yayımladığı “Varım” şarkısı ile geniş bir hayran kitlesi edinen sanatçı bu hızlı yükselişinin yanında yoğun konser takvimi ile birçok şehir ve organizasyonda sevenleriyle buluştu.

Kasım 2018’de melankolik atmosferiyle sanatçının bambaşka bir yönünü ortaya koyduğu “Beni Biraz” adlı teklisini yayımladı ve hemen arkasından çok sevilen “Varım” ve “Dinozorlar”ın akustik versiyonlarını yayımladı.

Ülkenin dört bir yanını festivallerle turlayan Nova, “Zor” ve “Kuzeye Kaç!”ı yayımladı ardından yarın yokmuşçasına sevme hissini incelikle işlediği hem sound’u hem müzikal kimliği ile çok farklı bir şarkı olan “Kim Üzdü Seni” ile birkaç ay süren sessizliğini bozdu ve ara vermeden konser ve festivallerde seyirciyle buluşmaya devam ediyor.