Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Amerika’da yüksek lisans başvurusu sırasında öğrencilerin hazırlayacağı bazı belgeler de bulunmaktadır. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bu süreçte öğrencilere gerekli desteği sunmakta ve Amerika’da master eğitimi almanızı sağlamaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Yurtdışı yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık üzerinden rahatlıkla programlara dahil olabilir. Her geçen gün yurtdışında eğitimin rağbet gördüğü bilinmektedir. Özellikle de Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde yüksek lisans yapan öğrenciler, Türkiye’ye geri döndüğü zaman daha kısa sürede iş bulmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Elbette lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyer ya da master planı yapmaya başlar. Fakat globalleşen dünyada ciddi bir rekabetin olduğu unutulmamalı ve yurtdışında yüksek lisans seçeneği de mutlaka düşünülmelidir.


Amerika’da Yüksek Lisans Yapmak


Amerika Birleşik Devletleri’nde 4000’den fazla eğitim kurumu bulunmaktadır. Çok farklı fakülte ve bölümler barındıran Amerika’da devlet ya da özel üniversitede yüksek lisans yapılabilir. Ayrıca akademik eğitim almak isteyen öğrenciler bu programları seçerken uluslararası anlamda sunulan seçenekleri de öğrenmek zorundadır. Tam da bu noktada Academix Yurtdışı Eğitim danışmanları, Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere detaylı bilgileri sunmaya devam etmektedir.


Amerika’da master eğitimi genelde 2 yıl sürer. Fakat 2 yıllık süre, eğitim kurumuna sunacağınız ek belgeler veya iş tecrübeniz sayesinde azalabilir. Türkiye’de Amerika’ya eğitim almaya giden yaklaşık 50.000 öğrenciden söz edilmektedir. Bu durum, ülkedeki master eğitiminin de ne kadar kapsamlı ve başarılı bir şekilde sunulduğunu göstermektedir. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sayesinde Amerika’da master yapmak için gerekli tüm bilgilere ulaşabilir ve eğitimin başından sonuna kadar destek almaya devam edebilirsiniz.


Amerika’da yüksek lisans başvurusu sırasında öğrencilerin hazırlayacağı bazı belgeler de bulunmaktadır. İngilizce dil düzeyi IELTS veya TOELF başta omak üzere GMAT ya da GRE sınav sonucu, referans mektubu, iş deneyimi, not ortalaması ve niyet mektubu hazırlanarak ilgili okula gönderilir. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bu süreçte öğrencilere gerekli desteği sunmakta ve Amerika’da master eğitimi almanızı sağlamaktadır.


İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmak


İngiltere’de yüksek lisans son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Oldukça yüksek kalitede alınan master eğitiminin yanı sıra tüm dünyada geçerli olan yüksek lisans programlarını bir arada sunan İngiltere’de toplamda 2 yıl süren bu eğitim sonunda önemli belgelere sahip olursunuz. Aslında yurtdışı yüksek lisans programları arasında İngiltere’nin yeri her zaman önemlidir. Türkiye’den Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sayesinde İngiltere’ye master yapmak için gitmeden önce şu belgelerin hazırlanması da gerekiyor;


·      Transkript

·      Diploma

·      TOELF veya IELTS sonucu

·      Niyet mektubu

·      CV

·      Akademik referans

·      Sanat bölümleri için portfolyo


Londra’nın merkezinde eğitim alma şansına sahip olan öğrenciler 2 yıl kadar sürecek olan master derecesi için yüksek lisans diploması da elde edecektir. Ayrıca üniversitelere göre daha küçük sınıflarda eğitim imkanı sunan bu kurumların yanı sıra kolejlerin bazılarında part time çalışma izni de verilmektedir. O halde İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyenler Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgilere ulaşmalıdır.


Yurtdışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları


Her şeyden önce öğrenmenin yeni yollarını keşfetmenizi sağlayan yurtdışı master eğitiminde yeni kültürlerle tanışırsınız. Ayrıca sosyal çevrenizi genişletirken yabancı dilinizi de ciddi anlamda geliştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra CV’nizi uluslararası platforma taşıyarak ülkeye dönüşte kısa sürede iş bulma imkanına sahip olursunuz. Elbette ufkunuzu genişletmek için sınırsız imkan sunan Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde kendinize özgüven aşılayabilir ve faydalı bir çevre edinirsiniz.


Son olarak yeni ilgi alanları keşfedebileceğiniz bu ülkelerde yabancı dil becerilerinizi geliştirmek için büyük bir fırsata sahip olabileceğinizi unutmayın. Vakit kaybetmeden Academix Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla iletişim kurabilir, Amerika ve İngiltere hakkında merak ettiğiniz soruları aktarabilir ve master eğitimi için hazırlanması gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.