Şevket Çoruh: Bu onuru, tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum

Rasim Öztekin'in kavuğu devredeceği Şevket Çoruh, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.


Şevket Çoruh: Bu onuru, tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum

Rasim Öztekin'in kavuğu devredeceği Şevket Çoruh, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Çoruh, yaptığı yazılı açıklamada, "Geleneksel tiyatromuzu temsil eden, Kel Hasan Efendi’den İsmail Dümbüllü’ye, ondan Münir Özkul’a, Ferhan Şensoy’a ve Rasim Öztekin’e geçen “kavuk”un bana devredileceğini bugün gururla öğrendim. Bu onuru, tüm ustalarım ve her şeye “rağmen” tiyatro yapmaktan vazgeçmeyen tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Şevket Çoruh'un yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

Kişisel çabalarımızla doğurup seyirci ve meslektaşlarımızın desteği sayesinde büyüttüğümüz yolculuğun, kendi küçük etkisi büyük bir virüs marifetiyle sekteye uğradığı bugünlerde, resmî makamlar tarafından bir başımıza bırakılmışken bizi yine sarıp sarmalayan, yalnız olmadığımızı hatırlatan ustalarımız oldu.

Geleneksel tiyatromuzu temsil eden, Kel Hasan Efendi’den İsmail Dümbüllü’ye, ondan Münir Özkul’a, Ferhan Şensoy’a ve Rasim Öztekin’e geçen “kavuk”un bana devredileceğini bugün gururla öğrendim. Bu onuru, tüm ustalarım ve her şeye “rağmen” tiyatro yapmaktan vazgeçmeyen tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum. Bu emaneti benden sonra taşıyacak ve tiyatroyu yaşatmak için çalışacak meslektaşımla buluşana kadar; yaşasın sanat, yaşasın tiyatro, yaşasın insan..!