Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Saç ekimi, oldukça ciddi bir işlem olup operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Saç ekim işlemini yaptırmaya karar veren kişiler, saç ekim işlemi için en ideal zamanın seçilmesi konusunda oldukça titiz ve dikkatli davranmalıdır.


Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Saç ekim işlemi, günümüzde en popüler plastik cerrahi işlemlerin başında gelmektedir. Saç ekimi, oldukça ciddi bir işlem olup operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Saç ekim işlemini yaptırmaya karar veren kişiler, saç ekim işlemi için en ideal zamanın seçilmesi konusunda oldukça titiz ve dikkatli davranmalıdır. Operasyonun zamanı ve süreci, saç ekim işleminin başarıya ulaşması için oldukça önemli bir detaydır. Operasyon sürecinin ve saç ekim işlem zamanının en ideal şekilde belirlenmesi ve cerrah hekimin talimatlarına harfiyen uyulması, başarılı geçen bir saç ekim operasyonundaki tüm olası olumsuz faktörleri ortadan kaldıracaktır.

Saç ekim işleminin zamanı oldukça önemli bir detaydır. Saç ekim işleminin başarılı olması için doğru zaman seçimi elzemdir. Saç ekimi işleminin zamanı, kişideki saç dökülme seviyesi ile çok yakından alakalıdır. Saç dökülme seviyesi belirli bir noktaya kadar erişmemiş kişilerin saç ekim operasyonu yaptırması uygun değildir. Saç ekimi işleminde, bireyin saç dökülme düzeyi ve bireyin yaşı oldukça önemli etkenlerdir. Saç ekim işleminin temelinde yatan estetik kaygı durumu, pek çok kişide yoğun saç dökülmesi ile tetiklenmektedir. Saç ekim işlemi sonucunda; hem bireyin estetik kaygıları sona erecek hem de olası psikolojik problemlerin de önüne geçilecektir.

Cerrah hekim önerisine uygun olarak başarılı bir şekilde geçmiş operasyon sonucunda; görüntü olarak gayet normal saçların elde edilmesi amaçlanmaktadır. Saç ekim işlemi, saç dökülme oranı belirli bir seviyeye gelmemiş kişilere uygulanmamaktadır. Bunun nedeni de operasyon sonucunda, yüksek saç dökülme oranı görülmeyen bireylerde olağandışı ve garip görüntülerin ortaya çıkabilmesidir. Bu da estetik açıdan oldukça olumsuz bir sonuç olarak görülmektedir.

Genel olarak 20’li yaşlar civarında saç ekim işlemi yapılacaksa; kişinin saçlarının dökülme hızı ve saç yoğunluğuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Saçların hızı ve yoğunluğu büyük bir titizlikle takip edilmeli ve sonraki aşamada saç ekim işlemi için en uygun zaman belirlenmelidir. Saç ekim işlemi için en uygun zaman; saç dökülme oranının %60 seviyelerinde görüldüğü ve en yoğun dökülme sürecinin sona ermiş olduğu dönemdir. Bu şekilde plastik cerrah hekim tarafından saç dökülme şekli etraflıca analiz edilecek ve saç ekim planlanması işlemi en doğru şekilde hesaplanacaktır.

İkinci Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Saç dökülme seviyesi belli bir aşamaya gelmeden önce yapılacak saç ekim işlemlerinde ikinci bir saç ekim işlemi gerekli olmaktadır. Bazı nadir durumlarda hekim ile hasta arasında yapılacak olan konsültasyon işlemi sonrasında özellikle kellik problemini ciddi psikolojik sorun haline getirmiş olan kişilerde ikinci saç ekim planlaması yapılır. Bu şekilde erken dönemli saç ekimi işlemi düşünülebilir ama bu işlem oldukça nadiren tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

İkinci saç ekim işlemi, oldukça nadiren yapılan bir işlem olup aynı zamanda uzman hekim kontrolü çerçevesinde dikkatle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Günümüzde ülkemizde de pek çok farklı hastane tarafından gerçekleştirilen bu işlem, sadece oldukça spesifik ve özel durumlar için tercih edilmektedir. İşlemden önce uzman hekim tarafından görüşler alınmalı ve doktorun vermiş olduğu yönergeler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Saç ekim operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için uyulması gereken pek çok elzem faktör vardır. Saç ekim operasyonun öncesinde, operasyon sırasında ve operasyon sonrasından hastanın dikkat etmesi gereken pek çok püf nokta bulunmaktadır. Saç ekim işlemi sonrası baş bölgesi ve çevresinin çeşitli darbelerden korunması, operasyon sonrasındaki ilk üç gün istirahat edilmesi, saç ekim işlemi sonrasında beslenme düzenine dikkat edilmesi ve genel olarak sigara ve alkolden uzak durulması başlıca faktörlerdendir. Ayrıca; pek çok uzmanın tavsiyesine göre bu dönemlerde deniz ve kumsal gibi bölgelerden de uzak durulması gerekmektedir.

Saç ekim işlemi oldukça ciddi bir işlemdir ve hastanın bu süreç boyunca dikkat etmesi gereken pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Saç ekim operasyonu zamanında ve operasyon sürecinde de dikkat edilecek birçok püf nokta vardır. Saç ekimi operasyon gününün seçiminde; operasyonun ardından üç günlük istirahat süreci dikkate alınmalı ve operasyon vakti buna göre ayarlanmalıdır. Evde kalarak ve istirahat ederek geçirilecek bu süreçte, saç köklerine gelebilecek herhangi bir zararın sıfıra indirilmesi amaçlanmaktadır. Bu süreç içerisinde; deniz ve kumsaldan uzak kalınacak bir dönem seçilmeli ve denizin saç kökenlerine zarar verici etkisi bulunduğu asla unutulmamalıdır. Bundan dolayı kişinin tatil günlerine göre operasyon zamanında düzenleme yapması oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra saç ekim işlemi için en iyi mevsimin bahar olduğu unutulmamalı ve mümkünse hava sıcaklığının ılık olduğu zaman aralıkları tercih edilmelidir.

Estetik açıdan çeşitli kaygılar taşıyan ve saç dökülme sorunu yaşayan bireyler için oldukça kurtarıcı bir seçenek olan saç ekim işlemi, başarı yüzdesi olarak da oldukça yüksek bir orana sahiptir.

Teknolojinin en yeni getirilerinden biri olan ve uzun süredir pek çok birey tarafından tercih edilen saç ekim işlemi operasyonu hizmetlerine https://tr.nowhairtime.com/ Now Hair Time markası bünyesinde büyük rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 İşletme web sitesi üzerinden uzman doktorların saç ekimi işlemleri hakkındaki görüşlerini okuyabilir ve en uygun saç ekim zamanlarını firma web sitesi aracılığıyla büyük kolaylıkla öğrenebilirsiniz.